WYDARZENIA I PRELEKCJE

Najbliższe wydarzenia, wykłady, prelekcje - realizowane w ramach projektu Death Camps Memorial Site


Sobibór - otwarcie muzeum + Live Stream (zmiana daty)

WYDARZENIE PRZESUNIĘTE Z POWODU COVID

14 października 2020 planowane jest oficjalne otwarcie muzeum w Sobiborze. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia obchodzimy również rocznicę powstania w byłym niemieckim obozie zagłady. W zależności od zasięgu, postaram się połączyć LIVE i pokazać, co przygotowało dla zwiedzających muzeum w Sobiborze - które od 2012 jest oddziałem prężnie działającego Państwowego Muzeum na Majdanku. P.S Będzie też ze mną Gość Specjalny :) - szczegóły wkrótce...

Sobibór - Otwarcie Muzeum


Archiwum wydarzeń

Gross Rosen - Live Chat & Video

W sobotę, 19 września o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy na VIDEO LIVE CHAT gdzie wspólnie z Agnieszką Dobkiewicz, dziennikarką i autorką niedawno wydanej książki "Mała Norymberga", opowiemy wam trochę o byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Gross Rosen oraz z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.


WYKŁAD + VIDEO LIVE "GIGANTYCZNE PIENIĄDZE W CIENIU ŚMIERCI

12 września odbędzie się HOYM Industry FEST #4 - festiwal sztuk industrialnych w Rybniku, w ramach którego o godz. 17.00 będę prowadził 45-minutową prelekcję pt. "Gigantyczne pieniądze w cieniu śmierci".

Poruszę w niej temat koncernów przemysłowych, które w trakcie II wojny światowej zbiły fortuny na ludzkiej tragedii, dla zarobku wykorzystując niewolniczą pracę więźniów obozów koncentracyjnych, w tym obozów pracy przymusowej znajdujących się, między innymi, na Śląsku.

Wydarzenie odbywa się na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy znajdującej się w rybnickiej dzielnicy Niewiadom przy ul. Ignacego Mościckiego 3 - WSTĘP BEZPŁATNY