O Autorze

Paweł Krupiński

Nazywam się Paweł Krupiński. W wolnym czasie podróżuję po miejscach historycznych - głównie po byłych niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i obozach zagłady.Przez ostatnich 17 lat odwiedziłem ponad 300 razy różne obozy koncentracyjne i zagłady – zarówno prywatnie, jak i komercyjnie.

Konsultacje historyczne, setki przeczytanych książek, obejrzanych filmów dokumentalnych i historycznych na temat Holokaustu, obozów, III Rzeszy i Cesarstwa Niemieckiego (zaczynając od towarzystwa Thule 1918 po 1945), a następnie losów powojennych zbrodniarzy nazistowskich i historii II wojny światowej. Oprócz obozów odwiedzam również inne historyczne miejsca (Wilczy Szaniec, Wał Pomorski, miejsce operacji Anthropoid, itp.)

Często podróżuję do miejsc takich jak Auschwitz, Auschwitz Birkenau, Treblinka, Sobibór, Bełżec, Majdanek, Chełmno nad Nerem, Stutthof, Gross-Rosen, Płaszów, Pustków, Theresienstadt, oraz po pozostałych miejscach związanych z tematyką ludobójstwa i martyrologii. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę w temacie obozów śmierci, eksterminacji, Holokaustu, zbrodni nazistowskich, zbrodni przeciwko ludzkości.

Z wykształcenia jestem programistą / informatykiem, mieszkam w Katowicach (30 min. od Muzeum Auschwitz). Na co dzień prowadzę firmę informatyczną APN IT, która również przygotowała tą stronę internetową. Prywatnie jestem również zapalonym wędkarzem oraz muzykiem ale pasji której poświęcam najwięcej czasu to historia II Wojny Światowej a w szczególności obozy koncentracyjne i zagłady, jak i powiązane z nimi tematy.

Sugestie, pytania, wyjazdy, prelekcje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wiadomość na Facebook'u


wyjazd auschwitz- death camps memorial site wyjazd auschwitz- death camps memorial site
wyjazd kulmhof - death camps memorial site wyjazd kulmhof - death camps memorial site
wyjazd auschwitz birkenau- death camps memorial site wyjazd auschwitz birkenau- death camps memorial site
wyjazd gross rosen - death camps memorial site wyjazd gross rosen - death camps memorial site
wyjazd sobibor death camps memorial site wyjazd sobibor death camps memorial site
wyjazd belzec death camps memorial site wyjazd belzec death camps memorial site